Close
آدرس کارخانه: بلوار میامی - بلوار کرامت - کرامت 14/1 کارخانه طوس طب آدرس شرکت: مشهد، حاشیه بلوار فردوسی، حد فاصل چهارراه فرامرز و میدان استقلال، پلاک 640
00985136110033
info@toostebco.com
ساعات 8 - 16 شنبه الی پنج شنبه
عوارض میکرودرم ابریژن | معایب میکرودرم Previous item فواید میکرودرم ابریژن |...

عوارض میکرودرم ابریژن | معایب میکرودرم

سعی کنید قبل از انجام میکرودرم اطلاعات خود را در مورد عوارض میکرودرم ابریژن تکمیل کنید قبل از شروع اولین جلسه درمانتان مطمئن شوید که این روش برای پوست شما مناسب است؛ با فرد متخصصی صحبت کنید و اطلاعات لازم را در مورد معایب میکرودرم کسب نمایید.

در صورتی که به هر کدام از موارد منع مصرف زیر دچار هستید توصیه می‌شود که از انجام این عمل خودداری کنید:

 • میکرودرم برای همه ی پوستهای رنگی و سفید تجویز میشود حتی پوستهایی که نمیتوانند عمل دکلره را انجام دهند. بیمارانی که از این روش درمان استفاده میکنند طبیعی است قرمزی و خشکی پوست را تجربه کنند و در پوستهای حساس بروز کبودی هم عادی ست و نباید از آن ترسید.
 • باید به خاطر بسپارید که عمل میکرودرم ابریژن همان قدر که لایه برداری حیاتی است مکش دستگاه هم مهم است (مکش را تنها عاملی برای لایه برداری ندانید) فشار منفی مکش باعث تحریک لایه درمی پوست خواهد شد که به تغییر و جایگزینی پوست می‌انجامد.
 • میکرودرم ابریژن ممکن است باعث ایجاد زخم یا خراش شود اما پوست خود را بازسازی کرده و در نهایت پوست کاملا جوان می‌شود.
 • میکرودرم ابریژن برای برخی افراد مناسب نیست و پوست آسیب دیده آخرین چیزی است که هرکسی میخواهد.
 • استفاده از روآکوتان یا اکوتان پوست را شکننده و حساس میکند و باعث آسیب بیشتر پوست میشود میکرودرم ابریژن همزمان با مصرف این دارو احتمال سوزش ، خونریزی ، پوسته پوسته شدن را افزایش میدهد. پیشنهاد می‌شود بعد از یک دوره ی درمانی و مصرف روآکوتان، عمل میکرودرم پوست را تا ۱۲ماه به تاخیر بیاندازید و به پوستتان استراحت بدهید.
 • در بعضی مواقع ممکن است پزشک متخصص پوست بنا به صلاح دید استفاده از میکرودرم را قبل از ۶ماه پس از مصرف آکوتان تجویز کند اما اجازه ندهید هیچ شخص دیگری حتی اپراتورهای حاذق این کار را برایتان تجویز کنند یا انجام دهند.
 • اگرچه میکرودرم ابریژن برای درمان جوشهای خفیف و سرسیاه روش مناسبی است اما برای درمان جوشهای ملتهب اصلا تجویز نمیشود. استفاده از میکرودرم ابریژن باعث التهاب بیشتر و …. می‌شود.
 • اگر از روزاسه رنج میبرید باید بگویم پوست شما بسیار حساس است و انجام میکرودرم ابریژن صورت شما را متورم تر و قرمز تر میکند و مطمئنا تنها چیزی که نمیخواهید تورم و قرمزی بیشتر پوستتان است. حتی اگر پوستتان در حال بهبود است و یا کاملا بهبود نیافته عمل میکرودرم به راحتی میتواند روزاسه را برگرداند.
 • اگر با تبخال دست به گریبانید بدانید میکرودرم به بزرگ شدن آن کمک میکند و حتی ممکن است ویروس تبخال را به جاهای دیگر هم انتقال شود. بهترین راه این است که تا بهبودی کامل صبر کنید به دلایل بهداشتی بیشتر اپراتورها در زمان درمان تبخال میکرودرم را انجام نمیدهند.
 • نباید توقع داشته باشید که میکرودرم ابریژن جای قرمزی یا خراش را پاک کنند ، اپراتورها به خوبی میدانند نه تنها میکرودرم این عوارض را از بین نمیبرد بلکه ممکن است جای آنها شدیدتر کند به خاطر داشته باشید این اتفاق برای هر اگزما، پسوریازیس، عفونت قارچی، و یا هر عارضه دیگر امکان پذیر است.
 • اگر از ریتونیدهای معمول (مشتقات ویتامین A ، مثل Retin-A, Tazorac, Differin) استفاده میکنید شما را از انجام میکرودرم برحذر میکنیم حداقل در سالن ها البته آرایشگرها و اپراتورها اگر شما مشتری جدید آنها باشید و قبلا روی پوستتان کار نکرده باشند و بدانند از ریتونیدها استفاده میکنید میکرودرم را برایتان انجام نمیدهند. اما اگر متخصص پوستتان با آگاهی همراه مصرف رتونیدها ، میکرودرم را تجویز کرد مطمئن باشید دلیل محکمی دارد و عواقب این کار آگاه است.

 دلایل دیگری هم برای منع انجام میکرودرم غیر اینهایی که باهم مرور کردیم هستند پس اول OK را از متخصص پوستتان بگیرید سپس اقدام به انجام میکرودرم کنید.

جهت مطالعه اطلاعات بیشتر در مورد فواید میکرودرم برای پوست اینجا کلیک کنید.

افزودن دیدگاه

ایمیل شما هیچگاه منتشر نخواهد شد و صرفا جهت ارسال پرسش و پاسخ داخل سایت استفاده خواهد شد.